liceum ogólnokształcące

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Arche w Lublinie

W naszym liceum ogólnokształcącym, poza dalszą kontynuacją nauki i rozszerzaniu wiedzy uczniów, skupimy się również na jak najlepszym przygotowaniu ich do wszystkich wyzwań czekających na nich już niebawem – przede wszystkim do “wejścia w dorosłość”, któremu niezmiernie od lat towarzyszy egzamin maturalny. Jest to niewątpliwie jeden z pierwszych tak ważnych i poważnych egzaminów w życiu, potwierdzający nie tylko ukończenie liceum, ale także uzyskanie wykształcenia średniego, postrzeganego jako niezbędne i absolutne minimum. Egzamin maturalny w obecnym systemie edukacyjnym to tak zwana “przepustka” na studia i to właśnie od jego wyniku, w dużej mierze zależy możliwość uzyskania przez absolwenta liceum miejsca na wymarzonej uczelni i konkretnym kierunku, im jest on lepszy tym łatwiej znaleźć się na liście studentów, zwiększając stopniowo swoje szanse na rynku pracy.

Dlaczego warto wybrać nasze liceum ogólnokształcące?

Nasze Liceum to miejsce z jednej strony oparte o podstawowe i niezmienne od lat wartości, a z drugiej bardzo otwarte na nowe koncepcje, pomysły, dostosowane do współczesnych wymogów i potrzeb. Istotną rolę w całym procesie kształcenia odgrywa indywidualne podejście do każdego ucznia i elastyczny, odpowiednio dostosowany cykl kształcenia, pomagający w tym wszystkim co sprawia problemy oraz rozwijający przeróżne umiejętności, zdolności czy pasje. Od 2012 roku kształcimy młodzież w systemie stacjonarnym, starając się tworzyć bezpieczne i przyjazne miejsce, a przede wszystkim, optymalne warunki do kształcenia dla każdego!

Szkoła to nie tylko ławki, krzesła, wiedza, kartkówki i sprawdziany, a tym bardziej, o czym niestety coraz więcej osób zapomina – ślepa pogoń za jak najlepszymi wynikami, bez względu na całą resztę. Naszą szkołę tworzą ludzie z pasją i zaangażowaniem, którzy przekazując swoją wiedzę innym, widzą w tym coś więcej, a każdy nawet najmniejszy postęp, daje ogromną satysfakcję i motywację do dalszej pracy! Jedną z niewątpliwych zalet są małe klasy na każdym z czterech poziomów nauki. Dodatkowo w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa, realizujemy program współpracy z 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej