26sty 2022

Ograniczenie funkcjonowania szkół

W związku z gwałtownym rozwojem V fali epidemii i rozprzestrzenianiem się nowego wariantu koronawirusa SARS-CoV-2, na podstawie przepisów w sprawie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, przywrócone zostają restrykcje, znane z ubiegłych lat. Poniżej prezentujemy harmonogram pracy Zespołu Szkół w poszczególnych okresach.

16paź 2020

Ograniczenie funkcjonowania szkół [aktualizacja]

W związku z gwałtownym rozwojem epidemii i rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, na podstawie przepisów w sprawie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, przywrócone zostają restrykcje, znane z ubiegłego roku szkolnego 2019/2020. Poniżej prezentujemy harmonogram pracy Zespołu Szkół w poszczególnych okresach.

14wrz 2020

Zmiany w zespole szkół

Zmieniamy się na lepsze! Od września 2020 r., wraz z rokiem szkolnym 2020/2021, nastąpiło u nas kilka istotnych zmian, o których chcemy poinformować. W dużym skrócie – nowy organ prowadzący, nowa struktura organizacyjna oraz nowe nazwy szkół. Najważniejsza z nich, żegnamy się z Fundacją Akademia Umiejętności, która dotychczas była organem prowadzącym szkoły. Wszystkie nasze szkoły przenieśliśmy do jednego zespołu szkół, zmieniliśmy i ujednoliciliśmy ich nazwy. Szczegółowe informacje o szkołach posiadających wpis do ewidencji, dostępne są w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych (RSPO), prowadzonym przez Ministra Edukacji Narodowej (linki poniżej).

11mar 2020

Zawieszenie zajęć [aktualizacja]

Od 12 marca do 26 czerwca 2020 r., funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych w tradycyjnej formie. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej

25wrz 2017

Wygaszanie gimnazjów

1 września 2017 r. wraz z nowym rokiem szkolnym 2017/2018, zaczęła obowiązywać reforma edukacji, której jednym z głównych punktów jest likwidacja gimnazjów. Likwidacja odbywa się poprzez stopniowe wygaszanie wszystkich gimnazjów, rozłożone na dwa kolejne lata. Na mocy obowiązujących przepisów, szkoły w danym roku szkolnym, nie mogą prowadzić rekrutacji oraz tworzyć najniższych klas/oddziałów. Poniżej zamieszczamy harmonogram przebiegu wygaszenia naszego Gimnazjum dla młodzieży oraz Gimnazjum dla dorosłych (zaoczne):

Gimnazjum dla młodzieży:

  • od 1 września 2017 r. – brak klasy 1 (rekrutacja do klasy drugiej lub trzeciej);
  • od 1 września 2018 r. – brak klasy 1 i 2 (rekrutacja tylko do klasy trzeciej);
  • 31 sierpnia 2019 r. – likwidacja gimnazjum;

Gimnazjum dla dorosłych (zaoczne):

  • od 1 września 2017 r. – nauka na semestrach: IV, V i VI;
  • od 1 lutego 2018 r. – nauka na semestrach: V i VI;
  • od 1 września 2018 r. – nauka wyłącznie na VI semestrze;
  • 31 stycznia 2019 r. – likwidacja gimnazjum;

Pozostała ostatnia szansa ukończenia rozpoczętej nauki w gimnazjum na dotychczasowych zasadach, zanim całkowicie znikną one z systemu kształcenia 31 sierpnia 2019 r. Później pozostaną już tylko szkoły podstawowe oraz szkoły podstawowe dla dorosłych.